27. april kl 17.00 - 19.00 Unge

Dramatikermøte med Cathrine Frost

27. april kl 17.00 - 19.00 Unge

Møt impro-skuespilleren som har blitt en av Norges mest spilte dramatikere!

«Lykke til Cathrine Frost» har vært en utrolig suksess. Hvordan skriver man ny, norsk dramatikk som ALLE vil se? I Norge og i utlandet? Hvordan ble akkurat denne teksten til, og hvorfor har den slått sånn an?

Møt Cathrine Frost i en nedpå og ærlig samtale rundt bordet om forestillingens tilblivelse, skriveprosessen, suksessen og utfordringene underveis. Samtalen ledes av dramaturgene i UNG TEKST, og det blir mulighet for å stille spørsmål.

De påmeldte vil få tilsendt et utdrag fra teksten i forkant, slik at de kan gjøre seg kjent med materialet før samtalen.

Meld deg på

 

OM CATHRINE FROST

Cathrine Frost Andersen er skuespiller, improvisatør og sykepleier.

Som fast medlem i ensemblet på Det Andre Teatret, som hun var med på å starte i 2011, spiller hun i en rekke ulike improviserte forestillinger gjennom året, både på teaterets egen scene i Oslo og ute på turné. Cathrine er en del av teaterets lengstlevende improgruppe Improtent, og hun har en lang skuespillerkarriere bak seg. Hun har blant annet vært medvirkende i teaterproduksjonen Vildanden på festspillene i Bergen med Vegard Winge på regi, og ikke minst et lengre opphold i Kautokeino på Det Samiske Nasjonalteatret Beaivvás. Hun har deltatt på diverse teaterfestivaler i inn- og utland, og er også innom TV-skjermen i ny og ne. Blant annet spilte hun i NRK-serien Makta og TV 2-serien. Nepobaby. Høsten 2022 debuterte hun med sin første soloforestilling Lykke til, Cathrine Frost!

OM «LYKKE TIL, CATHRINE FROST»

Soloforestillingen Lykke til, Cathrine Frost! hadde premiere på Det Andre Teatret høsten 2022, og har siden spilt for fulle hus. Forestillingen ble nominert til Heddaprisen 2023 i kategorien «Beste teaterforestilling». Forestillingen har vært på Norgesturné, spilt i Edinburgh og London, og gjestet Nationaltheatret i Oslo. Publikum ser ikke ut til å bli lei, og nå har forestillingen også blitt bok.

Forestillingen forteller den selvopplevde historien om Cathrine Frost og hennes møte med lysten på å få barn og hennes møte med verden etterpå. Med humor og alvor radbrekker hun vårt syn på hva det vil si å bli mamma og hvordan vi forholder oss til den lille, store handlingen det er å bli født.

Meld deg på

Tid og sted

Mandag 27. april, kl. 17:00

Sted: Unge Viken Teater

Meld deg på

Hva leter du etter?

Få med deg hva som skjer på Unge Viken Teater